Úvod » Články » Novinky » Výstava fotografií "Život rodiny Kinských za první republiky"

Výstava fotografií "Život rodiny Kinských za první republiky"

Výstava fotografií "Život rodiny Kinských za první republiky"

Výstava fotografií, jejichž originály jsou uloženy v rodinném archivu, autenticky prezentuje životní styl rodiny Kinských a podobu zámku v období před 2. světovou válkou.Všechny postavy na fotografiích se bohužel nepodařilo identifikovat, ale tato vyobrazení nám zcela dokreslují atmosféru dřívější doby. Snímky pocházejí z osmi rodinných alb a staly se základem unikátního exkurzu do skutečného života šlechtické rodiny Kinských, která je nedílnou součástí Chlumce nad Cidlinou, královéhradeckého kraje, potažmo celé naší republiky. Jak již z názvu výstavy vyplývá, jedná se o pevně ohraničený časový úsek. V  této expozici jsou k vidění nejen radovánky, ale také tvrdá práce  a její sladké plody, výchova dětí a způsob života šlechty na počátku předešlého století. Výstava je tématicky rozdělena na čtyři části. První částs názvem  “jak se bydlelo na zámku“ je sestavena z dochovaných snímků interiéru a exteriéru zámku Karlova Koruna před požárem v roce 1943. Nedílnou součástí života rodiny byl i sport, proto další část výstavy nese název “Jak se sportovalo na zámku“. Jedná se zejména o dostihy a spolupráci Kinských s Latou Brandisovou. Je zde také ukázka tréninkové dostihové dráhy v oboře a slavné vítězství Latyv závodě Velké pardubické v roce 1937. V této části jsou k vidění i soukromé tenisové kurty rodiny a ukázky dalších sportů. Třetí část s názvem “Jak rostly děti“ ukazuje život mladých příslušníků rodiny Kinských a jejich výchovu. Konkrétně se jedná o Norberta Kinského (*1924 - † 2008)  Genilde Kinskou (*1925) a Radslava Kinského (* 1928 - † 2008). Poslední část s názvem  “Život nejen na zámku“ ukazuje události každodenní, ale i ty zcela neobvyklé, jako například návštěvy státníků, svatby, karnevaly a historické převleky příslušníků rodiny Kinských.

 

investor

kinský dal borgo a.s.

námět a realizace

mgr. jan krátký

občanské sdružení kulturně smýšlejících

jazyková korektura

lenka matiášková

jednotný grafický vizuál

tomáš teslík

tisk

studio resi - chlumec nad cidlinou

www.osks.cz                                                                                   www.kinskycastles.com

 

Rezervace

Rezervační systém kinský dal borgo Připravili jsme pro Vás rezervační systém, ve kterém si můžete rezervovat vstupy na jednotlivé termíny pravidelných i mimořádných akcí, pořádané na zámku Karlova Koruna a hradě Kost.

Novinky

NOVÁ Pohádková cesta zámeckým parkem

NOVÁ Pohádková cesta zámeckým parkem

NOVÁ Pohádková cesta zámeckým parkem je zpřístupněna!

 

Děti na zámku vítány!

Děti na zámku  vítány!

Dětský koutek  - pohádková cesta - živé stavby - šaty pro princezny

Opravy zámku

Opravy zámku

V roce 2015 jsme zahájili postupné sanování zámecké budovy. Každý rok opravujeme část zámku, abychom zabránili dalšímu zatékání a vlhnutí stavby. Omlouváme se za případná nedopatření způsobené opravnými pracemi.

 

Veškeré služby zámku zůstanou zachovány!

Vyhledávání
 

© 2013-2018, Kinský dal Borgo, a. s. - Oficiální stránky kulturních památek společnosti Kinský dal Borgo, a. s.

Realizace a SEO: CCN PLUS s.r.o.