Kdepak, není to apríl. 1. dubna otevíráme brány zámku Karlova Koruna. V rámci historického okruhu si můžete prohlédnout celý zámek a vyslechnout příběhy z historie rodiny Kinských. V dubnu, květnu a červnu nás můžete navštívit od středy do neděle včetně státních svátků. Otevírací dobu v konkrétní dny naleznete na stránce informace pro návštěvníky.

Léto plné akcí a novinek

Během prázdninových měsíců zpřístupníme zcela nové okruhy. První představí zrekonstruované prostory zámecké jízdárny, konírny a kočárovny s multimediální prezentací zaměřenou na významné historické spojení rodiny Kinských a koní. Dozvíte se zde například, co je parforsní hon nebo kdo stál u zrodu Velké pardubické. V letošním roce si připomínáme 300 let od úmrtí architekta zámku, Jana Blažeje Santiniho-Aichela, proto část expozice bude věnována také životu a dílu tohoto fenomenálního stavitele.

Druhý, venkovní okruh, představí formou nenáročné procházky zámecký park a jeho proměny v průběhu staletí. Celým okruhem vás provede hrabě Zdenko Radslav Kinský v podání herce Zdeňka Junáka. Mysleli jsme i na nejmenší, kterým cestu zpříjemní interaktivní hra.

Připravujeme pro vás řadu akcí, nebude chybět zábava, kulturní zážitky, dobré jídlo i trocha napětí. Sledujte nás i na sociálních sítích, ať vám nic neunikne.

Letos to bude jízda. Těšíme se.