Revitalizace zámku z evropských dotací

přijatá dotace

Projekt se zaměřuje na revitalizace – stavební obnovu chátrajících památkových objektů v zámeckém areálu Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. Jedná se o jízdárnu, konírnu, kočárovnu, vodárnu a tzv. Růžový domek. Po dokončení revitalizace bude pro návštěvníky vytvořen nový prohlídkový okruh se zaměřením na chov vzácného plemene koní Kinských. Součástí nového okruhu bude nová expozice s množstvím interaktivních prvků. Díky projektu také vznikne nové informační centrum pro návštěvníky.

Cílem projektu je zachování objektu vysoké kulturně historické hodnoty pro budoucí generace, zvýšení nabídky poskytovaných služeb prostřednictvím zpřístupnění objektů, které doposud nebyly zahrnuty do stávajících prohlídkových okruh, podpora ochrany památky prostřednictvím instalace bezpečnostních prvků, využití moderních technologií k efektivnější a poutavější prezentaci památky – jak pro dospělé, tak pro děti a zefektivnění prohlídek pro návštěvníky české i zahraniční prostřednictvím mobilní aplikace audio průvodce, která umožní vybrat si interaktivní historický výklad v několika jazycích.
Projekt umožní rozvoj potenciálu kulturního dědictví, který bude mít za následek celkový rozvoj regionu v oblasti sociálního a ekonomického, bude mít pozitivní vliv na regionální zaměstnanost a konkurenceschopnost.

Projekt „Revitalizace zámeckého areálu Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou“ je spolufinancován Evropskou unií.

Oprava střechy a fasáda zámku – 2023

přijatá dotace

Ministerstvo kultury poskytlo v roce 2023 finanční podporu ve výši 750 000 Kč na opravu II. etapy střechy zámku a I. etapy opravy fasády.

Celková částka na opravu budovy zámku v roce 2023
činí 10 375 198 Kč.

více informací na www.mkcr.cz

Restaurování historického kočáru

přijatá dotace

Ministerstvo kultury poskytlo v roce 2023 finanční podporu ve výši 300 000 Kč na restaurování historického kočáru chariot coupé, který bude po dokončení oprav umístěn v nově připravované expozici.

Celková částka na opravy kočáru v roce 2023
činí 1 152 000 Kč.

více informací na www.mkcr.cz

Oktavián Kinský Memoriál – 2023

přijatá dotace

Poskytnutí dotace z Královehradeckého kraje na realizaci akce Oktavián Kinský Memoriál v roce 2023 ve výši 36 000 Kč.

více informací na www.kr-kralovehradecky.cz

Oprava střechy zámku – I. etapa

přijatá dotace

Ministerstvo kultury poskytlo v roce 2022 finanční podporu ve výši 700 000 Kč na obnovu krovu, výměnu střešní krytiny a klempířských prvků.

Celková částka na I. etapu opravy střechy
činí 3 384 982Kč.

více informací na www.mkcr.cz

Restaurování historického kočáru

přijatá dotace

Ministerstvo kultury poskytlo v roce 2022 finanční podporu ve výši 212 000 Kč na restaurování historického kočáru chariot coupé, který bude po dokončení oprav umístěn v nově připravované expozici.
Celková částka na I. etapu opravy kočáru
činí 960 000Kč.

více informací na www.mkcr.cz

Restaurátorský průzkum

přijatá dotace

Poskytnutí dotace z Královehradeckého kraje na restaurátorský průzkum historického kočáru MAIL COACH. V roce 2021 poskytnul Královehradecký kraj dotaci ve výši 93 000Kč na vypracování restaurátorského průzkumu kočáru MAIL COACH.

více informací na www.kr-kralovehradecky.cz

Výměna oken na zámku

přijatá dotace

V roce 2021 poskytlo Ministerstvo kultury z programu Záchrany architektonického dědictví dotaci ve výši 700 000Kč na výměnu oken zámku Karlova Koruna.

více informací na www.mkcr.cz

2021 © Kinský dal Borgo, a.s.